Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Aktualności

Warsztaty online w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2020

pon., 26/10/2020 - 14:23

Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty online w ramach lubelskiej edycji programu Bardzo Młoda Kultura 2020.

Warsztaty prowadzone w formule on-line na platformie ZOOM skierowane są do osób związanych z edukacją kulturową. Zajęcia są otwarte dla wszystkich – zapisy przez formularz internetowy (link poniżej). W przypadku dużej liczby zgłoszeń pierwszeństwo będą miały osoby z instytucji partnerskich w lubelskiej edycji BMK.

Przed szkoleniem każdy z uczestników otrzyma link.

Koncert Andrzej Zaucha - Songbook w Klubie Muzycznym CSK

pon., 26/10/2020 - 09:28
Janusz Szrom, charyzmatyczny wokalista jazzowy, profesor, „kustosz” pamięci Andrzeja Zauchy. Wystąpi z zespołem gwiazd sceny jazzowej w programie poświęconym tragicznie zmarłemu wokaliście. Chronologiczna opowieść o Artyście opowiedziana – zaśpiewana piosenkami z repertuaru Andrzeja Zauchy.

Come Play w Kinie CSK już w ten weekend

pon., 26/10/2020 - 09:24

A gdyby okazało się, że ekrany wszystkich otaczających nas urządzeń to wrota do innego, mrocznego świata?  

Mały Oliver czuje się inny i samotny. Od urodzenia nie mówi i porozumiewa się ze światem za pomocą smartfona i tabletu. Pewnego dnia za pośrednictwem tajemniczej aplikacji kontaktuje się z nim ktoś z innego świata oferując przyjaźń.

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Postawy 2”

pt., 23/10/2020 - 09:22

Pierwsza odsłona wystawy ,,Postawy” odbyła się w Międzynarodowym Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie w 2019 roku. Celem wystawy jest zaprezentowanie różnych postaw twórczych artystów wypowiadających się w  grafice, rzeźbie, animacji i reprezentujących różne ośrodki artystyczne w naszym kraju oraz artystów zaproszonych z Japonii.

Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów - Lublin

pon., 19/10/2020 - 14:22

Zapraszamy do odsłuchania pierwszego podcastu pod tytułem „Lublin” w ramach cyklu „Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Online 2020”

Zapraszamy na koncert Tubis Trio w Klubie Muzycznym CSK

pon., 19/10/2020 - 13:41

Docenione przez krytyków trio jazzowe tworzą Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja). Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. Jak mówi pianista Maciej Tubis: „Słowo jazz zbyt ogranicza i szufladkuje”.

W ten sposób powstają utwory z melodyjnymi tematami, ale nieprzewidywalnymi formami. Klasycyzujące polifonie przechodzą w rockowe ostinata. Nawiązując do zespołów takich jak The Bad Plus czy E.S.T.

Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Online 2020

pon., 19/10/2020 - 11:47

„Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Online 2020” to cykl pięciu podcastów, w których Ewa Vesin (Lublinianka i światowej sławy śpiewaczka operowa) i Mateusz Wiśniewski (doktor nauk humanistycznych, Dyrektor Generalny Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów) rozmawiać będą o sztuce operowej.

Czerpiąc z dwudziestoletniego doświadczenia w pracy na scenie, Ewa Vesin poruszy tematy dotyczące zawodu śpiewaka operowego, jego blasków i cieni w dobie aktualnych wydarzeń.

„Ja Kaspar” - premiera online

pon., 19/10/2020 - 10:56

Zapraszamy do obejrzenia premiery online „Ja Kaspar” w wykonaniu aktorów Teatroterapia Lubelska.

Realizacja spektaklu odbyła się na naszej Sali Operowej w sierpniu.

***
Reżyser Łukasz Witt-Michałowski w spektaklu „Ja Kaspar” odnosi się do wzbudzającej zainteresowanie do dziś-legendarnej postaci Kaspara Hausera - człowieka o nieustalonej tożsamości, który 26 maja 1828 roku pojawił się w tajemniczych okolicznościach na ulicach Norymbergii, i którego okrzyknięto „sierotą Europy”.